A high-end FDM printer by WASP Project
| Delta WASP 4070 PRO | |
| Brand | WASP Project |
| Volume |
15.75 x 15.75 x 26.38 inch (WxDxH)
(40 x 40 x 67 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 50 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | ?°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | ABS, PLA, HIPS, PETG, Nylon, Flex |
| Print Speed | 250 mm/s |
| Connectivity | USB SD-Card |
Creality Ender 3 S1X
Longer LK5 Pro
Creality K2 Pro
Prusa XL
Raise Pro3 Plus HS