A mid-priced FDM printer kit by Geeetech
| Geeetech Delta Rostock, Mix Color | |
| Brand | Geeetech |
| Volume |
6.69 x 6.69 x 9.06 inch (WxDxH)
(17 x 17 x 23 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | ?°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | ABS, PLA |
| Print Speed | 120 mm/s |
| Connectivity | USB SD-Card |
Creality Ender 3 V2
Creality Ender 3X
Creality Ender 3
Creality Ender 3 V3 SE
Tronxy CRUX 1S