A mid-priced FDM printer kit by Other
| NEWEREAL T-REX M-18S | |
| Brand | Other |
| Volume |
12.2 x 12.2 x 15.75 inch (WxDxH)
(31 x 31 x 40 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 260°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, ABS, TPU, PETG, Wood |
| Print Speed | 300 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi SD-Card |
Elegoo Neptune 4 Plus
Longer LK5 Pro
Sovol SV06 Plus ACE
Creality Ender 3 V3 Plus
Elegoo Neptune 4 Max