A premium FDM printer kit by Snapmaker
| Snapmaker 2.0 A150 | |
| Brand | Snapmaker |
| Volume |
6.3 x 6.3 x 5.7 inch (WxDxH)
(16 x 16 x 14 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 50 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 275°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, ABS, TPU, Wood Filled PLA |
| Print Speed | ? mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi |
Prusa MK4S
Prusa Core One
Prusa MK4
Prusa Mini+
Creality Ender 3 V3 KE