A surprisingly affordable FDM printer kit by Creality
| Creality Ender 2 Pro | |
| Brand | Creality |
| Volume |
6.5 x 6.5 x 7.09 inch (WxDxH)
(17 x 17 x 18 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | ? microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 260°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, TPU, Wood |
| Print Speed | 100 mm/s |
| Connectivity | SD-Card |
Tronxy CRUX 1S
Creality Ender 3
Creality Ender 3X
Creality Ender 3 V3 SE
Creality Ender 3 V2