A mid-priced FDM printer by Anycubic
This is a variation of Anycubic Multicolor 3D Printer, Kobra S1 Combo Core XY Stable Structure with Sealed Printing High Precision 600mm/s Fast Speed Auto Calibration Ideal for Precision and Efficiency 9.8"x9.8"x9.8"
|
Anycubic Kobra S1 Combo Multicolor 3D Printer with Anycubic ACE PRO, 4 Multicolor, Drying and Printing at the Same Time, 600mm/s Fast Speed with 320℃ Hotend, Built-in Camera 44dB Quiet 250*250*250mm For $459.99 on Amazon (As of May 17, 2026, 01:46 PST - Details) | |
| Brand | Anycubic |
| Volume |
9.84 x 9.84 x 9.84 inch (WxDxH)
(25 x 25 x 25 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 50 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 320°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, TPU, ABS, ASA |
| Print Speed | 600 mm/s |
| Connectivity | Wi-Fi Ethernet SD-Card |
Buy this 3d printer:
Creality K2 Pro
Anycubic Kobra S1
Bambu Lab A1
Creality K2
Aoseed X-Maker