A mid-priced FDM printer by Creality
This is a variation of Creality Hi Combo (A) 3D Printer Multi Color 3D Printer with CFS 95% Pre-Assemble 500mm/s High Speed Auto-Leveling Automatic Filament Reading All-Metal Frame 10.24×10.24×11.81inch
| Creality Hi Combo | |
| Brand | Creality |
| Volume |
10.24 x 10.24 x 11.81 inch (WxDxH)
(26 x 26 x 30 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 300°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, ABS, ASA, PET, PLA-CF |
| Print Speed | 500 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi |
Qidi Q2C
Elegoo Centauri Carbon 2 Combo
Creality Ender 3 V3 KE
Qidi Q2
Creality SPARKX i7