A mid-priced FDM printer by Anycubic
| Anycubic Kobra 3 V2 Combo | |
| Brand | Anycubic |
| Volume |
10.04 x 10.04 x 10.24 inch (WxDxH)
(26 x 26 x 26 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | ? microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 300°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, TPU, ABS |
| Print Speed | 600 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi Ethernet |
Qidi Q2C
Elegoo Centauri Carbon
Creality SPARKX i7
Qidi Q2
Creality K2