A mid-priced FDM printer by WonderMaker
|
SainSmart x WonderMaker 3D Printer ZR Supports Multi-Color/Materials Printing (Up to 4), Including Hotend Kit, 0.04mm For $453.78 on Amazon (As of May 15, 2026, 01:19 PST - Details) | |
| Brand | WonderMaker |
| Volume |
11.81 x 11.81 x 11.81 inch (WxDxH)
(30 x 30 x 30 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | ? microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 300°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, TPU, ABS, PEBA, PLA-CF, PETG-CF, TPE, PVA, Nylon, ASA, composites |
| Print Speed | 600 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi |
Creality 3D K1 Max
Qidi Q2
Creality K2
Qidi Q2C
Elegoo Centauri Carbon 2 Combo