A mid-priced FDM printer kit by Anycubic
| Anycubic Kobra S1 Combo | |
| Brand | Anycubic |
| Volume |
9.84 x 9.84 x 9.84 inch (WxDxH)
(25 x 25 x 25 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 50 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 320°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, TPU, ABS, ASA |
| Print Speed | 600 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi Ethernet |
Flsun T1 Max
Prusa MK4S
Creality Ender 3 V3 Plus
Sovol SV08
Creality Ender 5 Max