A mid-priced FDM printer by Creality
|
Creality Hi Combo (A) 3D Printer Bundle with Hyper RFID 3D Printer Filament (Black) For $410.99 on Amazon (As of Apr 5, 2026, 00:39 PST - Details) | |
| Brand | Creality |
| Volume |
10.24 x 10.24 x 11.81 inch (WxDxH)
(26 x 26 x 30 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 300°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | Hyper-PLA, PLA, PETG, ABS, PLA-CF, ASA, PA-CF, PC, PP, PET-CF |
| Print Speed | 500 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi |
Buy this 3d printer:
Creality Hi Combo (A) 3D Printer Bundle with Hyper RFID 3D Printer Filament (Black)
For $410.99 on Amazon (As of Apr 5, 2026, 00:39 PST - Details)
For $410.99 on Amazon (As of Apr 5, 2026, 00:39 PST - Details)
Elegoo Centauri Carbon
Qidi Q2C
Qidi Q2
Qidi Q2 Combo
Creality Ender 3 V3 KE