A mid-priced FDM printer kit by Anycubic
|
Anycubic Kobra X Multicolor 3D Printer, Easy Setup with Native 4-Color Printing Up 19 Color, 600mm/s Fast 3D Printing, AI Camera, Quiet 45dB, FDM Perfect for Kids Beginners Family Makers Professional For $329.99 on Amazon (As of May 30, 2026, 21:29 PST - Details) | |
| Brand | Anycubic |
| Volume |
10.24 x 10.24 x 10.24 inch (WxDxH)
(26 x 26 x 26 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | ? microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 300°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, TPU, PVA, PLA-CF, PETG-CF, ASA |
| Print Speed | 600 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi Ethernet |
Creality Ender 3 V3 Plus
Sovol SV06 Plus ACE
Creality Ender 3 V3 KE
Sovol SV08
Prusa CORE One+