A premium FDM printer by Flsun
|
(S1 Pro + 1KG PLA-HS Bundle) Flsun S1 Pro Delta 3D Printer, FDM 3D Printer High Speed Max 1200mm/s High Precision Bundle FLSUN PLA-HS Filament 1.75mm, 1kg For $1099.00 on Amazon (As of May 1, 2026, 00:58 PST - Details) | |
| Brand | Flsun |
| Volume |
12.6 x 12.6 x 16.9 inch (WxDxH)
(32 x 32 x 43 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 350°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, TPU, ABS, ASA, PC, PA, PET, PPS-CF, PPA-CF |
| Print Speed | 1200 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi |
Buy this 3d printer:
Flsun S1
Creality 3D K1 Max
Creality K2 Plus Combo
Qidi Q2 Combo
Creality K2 Pro Combo