A mid-priced FDM printer by Entina
|
Entina Tina2Plus V3 3D Printer and 4 Colors Silk Shiny PLA For $261.34 on Amazon (As of May 12, 2026, 12:25 PST - Details) | |
| Brand | Entina |
| Volume |
3.9 x 4.1 x 3.9 inch (WxDxH)
(10 x 10 x 10 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 245°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, ABS, PETG, TPU, Wood |
| Print Speed | 250 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi SD-Card |
Buy this 3d printer:
Entina Tina2Plus V3 3D Printer and 4 Colors Silk Shiny PLA
For $261.34 on Amazon (As of May 12, 2026, 12:25 PST - Details)
For $261.34 on Amazon (As of May 12, 2026, 12:25 PST - Details)
Entina Tina2 Plus
Weedo Tina2S
Entina Tina2S
Aoseed X-Maker
Malyan M320