An affordable FDM printer kit by Zwhlyly
| Zwhlyly K7 | |
| Brand | Zwhlyly |
| Volume |
3.94 x 3.94 x 3.94 inch (WxDxH)
(10 x 10 x 10 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 230°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | No |
| Suggested Material | PLA |
| Print Speed | 40 mm/s |
| Connectivity | USB SD-Card |
Easythreed
Tronxy Moore 2 Pro
Tronxy Moore 1
Entina Tina2C
Tronxy CRUX 1S