A mid-priced FDM printer kit by Longer
|
LONGER LK10 3D Printer, Auto Bed Leveling, 500mm/s High-Speed Printing, 300°C Direct Drive Extruder, CoreXY All-Metal Frame, 225x225x265mm Build Volume, Equipped with 4.3-Inch Touchscreen For $373.99 on Amazon (As of May 21, 2026, 02:32 PST - Details) | |
| Brand | Longer |
| Volume |
8.86 x 8.86 x 10.43 inch (WxDxH)
(23 x 23 x 26 cm) |
| Nozzles | 1 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1.75 mm |
| Max. Extruder Temperature | 300°C |
| Nozzle Diameter | 0.4 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | PLA, PETG, ABS, ASA, TPU |
| Print Speed | 500 mm/s |
| Connectivity | USB Wi-Fi |
Buy this 3d printer:
Creality Ender 3 V3 KE
Creality Ender 3 V3 Plus
Sovol SV06 Plus ACE
Elegoo Neptune 4 Plus
Flsun T1 Max