A mid-priced FDM printer kit by Geeetech
| Geeetech Delta Rostock Mini G2s | |
| Brand | Geeetech |
| Volume |
6.69 x 6.69 x 7.87 inch (WxDxH)
(17 x 17 x 20 cm) |
| Nozzles | 2 |
| Layer Resolution | 100 microns |
| Material Diameter | 1,75/3 mm |
| Max. Extruder Temperature | ?°C |
| Nozzle Diameter | 0,3/0,35/0,4/0,5 mm |
| Heated Bed | Yes |
| Suggested Material | ABS, PLA, Nylon, Wood |
| Print Speed | 120 mm/s |
| Connectivity | USB SD-Card |
Creality Ender 3 V2
Creality Ender 3X
Tenlog TL-D3 Pro
Tronxy CRUX 1S
Creality Ender 3