A premium Apple laptop that fits in every handbag.
| Apple MacBook 2016 | |
| Brand | Apple |
| Screen | 12 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 2304 x 1440 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 512 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 512 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Intel Core m5 1.2 GHz (6th gen Skylake Dual-Core) |
| GPU | Intel HD 515 |
| Operating System | OS X El Capitan |
| Weight |
3.24 pounds
(1470 grams)
|
| Release Date | ? |
Asus VivoBook M515UA
Asus VivoBook S15 S533FA
Asus VivoBook S533EA
Apple MacBook Neo
Asus VivoBook F512DA