An affordable HP touch screen laptop .
This is a variation of HP 15.6 Inch Flagship Touchscreen Laptop Computer (AMD Quad-Core A8-7410 Processor 2.2GHz up to 2.5GHz, 4GB RAM, 500GB Hard Drive, DVD/CD Drive, WiFi, Windows 10) (Certified Refurbished)
| HP 15-f387wm | |
| Brand | HP |
| Screen | 15.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | Yes |
| Pixels | 1366 x 768 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 500 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 0 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | AMD A8-7410 2.2 GHz (Puma+ Quad-Core) |
| GPU | AMD Radeon R5 |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
5.67 pounds
(2572 grams)
|
| Release Date | ? |
Dell Inspiron i3542-5000BK
Lenovo B50-45 59441916
Dell Inspiron 3565
Lenovo IdeaPad 320
HP 15-bs289wm
The HP 15-f387wm is on the following charts:
Laptops Touch Screen Laptop Comparison Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar HP Laptop Comparison