A high-end Apple laptop .
| Apple MacBook Pro 2016 | |
| Brand | Apple |
| Screen | 15.4 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 2880 x 1800 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 256 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 256 GB |
| Ram | 16 GB |
| CPU | Intel Core i7-6700HQ 2.6 GHz (6th gen Skylake Quad-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | AMD Radeon Pro 450 |
| Operating System | macOS Sierra |
| Weight |
4 pounds
(1814 grams)
|
| Release Date | ? |
Razer Blade 15 Base
Apple MacBook Pro 2019
Acer Predator Helios 300 PH315-52
Apple MacBook Pro 2018
HP Pavilion Gaming 15-dk0041nr