A premium HP touch screen laptop .
| HP Envy x360 | |
| Brand | HP |
| Screen | 15.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | Yes |
| Pixels | 1920 x 1080 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 1000 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 0 GB |
| Ram | 12 GB |
| CPU | Intel Core i7-7500U 2.7 GHz (7th gen Kaby Lake Dual-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | Intel HD 620 |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
4.96 pounds
(2250 grams)
|
| Release Date | ? |
The HP Envy x360 is on the following charts:
Laptops Touch Screen Laptop Comparison HP Laptop Comparison
Dell Inspiron 5570
Dell Inspiron 5575
Lenovo IdeaPad 320
HP
HP Pavilion 15-cc563st