An affordable Jumper touch screen laptop that easily fits in every handbag.
| Jumper EZPad 6 Pro | |
| Brand | Jumper |
| Screen | 11.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | Yes |
| Pixels | 1920 x 1080 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 64 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 64 GB |
| Ram | 6 GB |
| CPU | Intel Atom x7-E3950 1.6 GHz (Apollo Lake Quad-Core) |
| GPU | Intel HD 505 |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight |
1.54 pounds
(699 grams)
|
| Release Date | ? |
Lenovo Chromebook Duet
Lenovo IdeaPad Chromebook Duet
Google Pixelbook Go
Lenovo IdeaPad Flex 5
Microsoft Surface Pro 8
The Jumper EZPad 6 Pro is on the following charts:
Laptops Touch Screen Laptop Comparison Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar