A mid-priced HP laptop .
| HP Pavilion 15t-n200 | |
| Brand | HP |
| Screen | 15.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1366 x 768 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 750 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 0 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Intel Core i5-4200U 1.6 GHz (4th gen Haswell Dual-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | Intel HD |
| Operating System | Windows 7 |
| Weight |
5.14 pounds
(2331 grams)
|
| Release Date | ? |
The HP Pavilion 15t-n200 is on the following charts:
Laptops Best Laptops for less than 1000 Dollar HP Laptop Comparison
Lenovo IdeaPad 330
Lenovo IdeaPad
HP 17-x116dx
Dell Inspiron 3565
HP Pavilion 15-cc563st