A premium HP laptop .
| Hp - Envy X360 | |
| Brand | HP |
| Screen | 15.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1920 x 1080 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 750 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 0 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Intel Core i5-4210U 1.7 GHz (4th gen Haswell Dual-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | Intel HD 4400 |
| Operating System | Windows 8 |
| Weight |
5.2 pounds
(2359 grams)
|
| Release Date | ? |
HP Pavilion 15-cc563st
HP 17-x116dx
Lenovo IdeaPad 330
Lenovo IdeaPad
Lenovo ThinkPad P50 20EN0013US