A mid-range HP laptop .
| HP | |
| Brand | HP |
| Screen | 15.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1366 x 768 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Storage | 1000 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 1000 GB |
| Ram | 16 GB |
| CPU | Intel Celeron N4120 1.1 GHz (Gemini Lake Refresh Quad-Core) |
| GPU | Intel UHD 600 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Weight |
3.92 pounds
(1778 grams)
|
| Release Date | 2022 |
Lenovo IdeaPad 1 15IJL7
Dell Inspiron 16 5645
Asus VivoBook 17X
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 8
HP Pavilion
The HP is on the following charts:
Laptops Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar HP Laptop Comparison