A mid-priced Samsung touch screen laptop .
| Samsung Galaxy Book Pro 360 | |
| Brand | Samsung |
| Screen | 15.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | Yes |
| Pixels | 1920 x 1080 |
| Display Technology | AMOLED |
| Brightness | 370 cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 1000 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 1000 GB |
| Ram | 16 GB |
| CPU | Intel Core i7-1165G7 2.8 GHz (11th gen Tiger Lake Quad-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | Intel Iris Xe |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Weight |
3.06 pounds
(1388 grams)
|
| Release Date | October 2021 |
Lenovo Yoga 7i 2-in-1
Dell Inspiron 15
Lenovo ThinkPad T14 Gen 2
Microsoft Surface Laptop 3
Asus Zenbook 14 OLED
The Samsung Galaxy Book Pro 360 is on the following charts:
Laptops Touch Screen Laptop Comparison Best Laptops for less than 1000 Dollar