An affordable HP touch screen laptop that easily fits in every handbag.
| HP Stream 11-p010nr x360 | |
| Brand | HP |
| Screen | 11.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | Yes |
| Pixels | 1366 x 768 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 32 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 32 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Celeron N2840 2.16 GHz (Bay Trail Dual-Core) |
| GPU | Intel HD |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Weight |
3.3 pounds
(1497 grams)
|
| Release Date | ? |
HP Chromebook x360
Lenovo Chromebook Flex 3
Asus Chromebook Flip C213SA
HP Chromebook
Acer Chromebook Spin 311 CP311-3H
The HP Stream 11-p010nr x360 is on the following charts:
Laptops Touch Screen Laptop Comparison Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar HP Laptop Comparison