An affordable Toshiba touch screen laptop that easily fits in every handbag.
| Toshiba Satellite Click 10 LX0W-C64 | |
| Brand | Toshiba |
| Screen | 10.1 inches |
| Screen Surface | glossy |
| Touchscreen | Yes |
| Pixels | 1920 x 1200 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 64 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 64 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Atom x5-Z8300 1.6 GHz (Cherry Trail Quad-Core) |
| GPU | Intel HD |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
2.4 pounds
(1089 grams)
|
| Release Date | ? |
Lenovo Chromebook Duet
Lenovo IdeaPad Chromebook Duet
Samsung Chromebook Plus V2
Lenovo IdeaPad Flex 5
Asus VivoBook Flip J401MA
The Toshiba Satellite Click 10 LX0W-C64 is on the following charts:
Laptops Touch Screen Laptop Comparison Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar