A high-end Apple laptop that does not take up much space.
This is a variation of Apple MacBook Pro with Intel Core i5, (13.3-Inch, 8GB, 512GB) - Silver (Renewed)
| Apple MacBook Pro MF841LL/A | |
| Brand | Apple |
| Screen | 13.3 inches |
| Screen Surface | glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 2560 x 1600 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 512 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 512 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Intel Core i5-5287U 2.9 GHz (Broadwell Dual-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | Intel Iris 6100 |
| Operating System | OS X Yosemite |
| Weight |
3.48 pounds
(1579 grams)
|
| Release Date | ? |
Asus ZenBook Duo UX482EA
Apple MacBook Pro
Apple MacBook Neo
Apple MacBook Pro 2015
Apple MacBook Pro 2018