A mid-priced Apple laptop .
| Apple MacBook Pro | |
| Brand | Apple |
| Screen | 15.4 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1440 x 900 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 500 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 0 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Intel Core 2 Duo 2.53 GHz |
| GPU | NVIDIA GeForce 9600M GT |
| Operating System | Mac OS X Leopard |
| Weight |
5.5 pounds
(2495 grams)
|
| Release Date | ? |
Lenovo ThinkPad P50 20EN0013US
Asus TUF Gaming A15 FA506IH
Asus TUF Gaming F15 FX506LH-AS51
HP OMEN 15-en0013dx
HP Victus 15-fa0031dx
The Apple MacBook Pro is on the following charts:
Laptops Best Laptops for less than 1000 Dollar Apple Laptop Comparison