An affordable HP laptop .
| HP 14-an013nr | |
| Brand | HP |
| Screen | 14 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1920 x 1080 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 32 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 32 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | AMD E2-7110 1.8 GHz (Puma+ Quad-Core) |
| GPU | AMD Radeon R2 |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
3.86 pounds
(1751 grams)
|
| Release Date | ? |
Acer Chromebook 14 CB3-431-C5XK
Acer Chromebook CB314-1H
Acer Chromebook CB3-431
Samsung Chromebook 4+
HP Chromebook 14a-na0061dx
The HP 14-an013nr is on the following charts:
Laptops Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar HP Laptop Comparison