A mid-priced Android tablet that is easy to carry around.
| Pro12 CT9223W97DK | |
| Brand | Pro12 |
| OS | Android |
| OS Details | Android 6.0 or newer - Details |
| Screen | 12.2 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1920 x 1200
(Ratio: 1.6)
|
| Storage | 64 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | MediaTek MT8163, 1.3 GHz Quad Core |
| Weight |
44.48 ounces
(1261 grams)
|
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | 8 MP |
| Front Camera | 2 MP |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | 8h - Details |
| Release Date | ? |
Lenovo Yoga Book
Microsoft Surface 2
Fusion5 FWIN232+
Samsung Galaxy Tab S2
NuVision Encite Split 11