A mid-priced Android tablet with a huge display.
| Onyx BOOX MAX | |
| Brand | Onyx |
| OS | Android |
| OS Details | Android 4.0 or newer - Details |
| Screen | 13.3 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1600 x 1200
(Ratio: 1.33)
|
| Storage | 16 GB |
| Ram | 1 GB |
| CPU | 1.0 GHz Cortex-A9 |
| Weight |
19.4 ounces
(550 grams)
|
| SD-Card | Up to 32 GB |
| Rear Camera | No |
| Front Camera | No |
| Battery | 4100 mAh |
| Battery Life | ?h - Details |
| Release Date | ? |
reMarkable 2
reMarkable Paper Pro
KIDS705
Samsung Galaxy Tab E Lite
YosaToo KIDS712