A surprisingly affordable Android tablet that easily fits in every handbag.
| Trio Stealth Pro 7 | |
| Brand | Mach Speed |
| OS | Android |
| OS Details | Android 4.1 or newer - Details |
| Screen | 7 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
800 x 480
(Ratio: 1.67)
|
| Storage | 8 GB |
| Ram | 0.5 GB |
| CPU | Amlogic, 1.0 GHz Single-Core |
| Weight |
22.4 ounces
(635 grams)
|
| SD-Card | Up to 16 GB |
| Rear Camera | No |
| Front Camera | ? |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | ?h - Details |
| Release Date | ? |
RCA Voyager
KIDS705
Samsung Galaxy Tab E Lite
RCA Voyager Pro
YosaToo KIDS712