A mid-priced Apple tablet that does not take up much space.
| Apple iPad 2 | |
| Brand | Apple |
| OS | iOS |
| OS Details | iOS 7 or newer - Details |
| Screen | 9.7 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1024 x 768
(Ratio: 1.33)
|
| Storage | 64 GB |
| Ram | 0.5 GB |
| CPU | Apple A5, 1.0 GHz Dual-Core |
| Weight |
21.16 ounces
(600 grams)
|
| SD-Card | No |
| Rear Camera | 0.7 MP |
| Front Camera | 0.7 MP |
| Battery | 6944 mAh |
| Battery Life | 10h - Details |
| Release Date | ? |
reMarkable Paper Pro
reMarkable 2
Apple iPad (9th Generation)
Apple iPad Air (4th Generation)
Apple iPad Pro 11 (1st Generation)