A mid-priced tablet that easily fits in every handbag.
This is a variation of GOLE1 5inch all in one touchscreen mini tablet PC,Mini computer Windows OS 10 & Android 5.1 64bit Intel quad core Cherrytrail z8300 4GB ROM 32GB RAM
| Gole1 | |
| Brand | Gole |
| OS | Windows + Android |
| OS Details | Windows 10 + Android 5.1 or newer - Details |
| Screen | 5 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1280 x 720
(Ratio: 1.78)
|
| Storage | 32 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Intel Atom x5-Z8300, 1.44 GHz Quad-Core |
| Weight |
? ounces
(? grams)
|
| SD-Card | ? |
| Rear Camera | No |
| Front Camera | No |
| Battery | 2600 mAh |
| Battery Life | ?h - Details |
| Release Date | ? |
reMarkable 2
reMarkable Paper Pro
YosaToo KIDS712
UJoyFeel KIDS705
Samsung Galaxy Tab A7 Lite LTE