A mid-priced Windows tablet that is easy to carry around.
| Lenovo Miix 2 | |
| Brand | Lenovo |
| OS | Windows |
| OS Details | Windows 8.1 or newer - Details |
| Screen | 11.6 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1920 x 1080
(Ratio: 1.78)
|
| Storage | 128 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Intel Core i5-4202Y, 1.6 GHz Dual-Core |
| Weight |
28.22 ounces
(800 grams)
|
| SD-Card | Up to 2000 GB |
| Rear Camera | 5 MP |
| Front Camera | 2 MP |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | 6h - Details |
| Release Date | ? |
Microsoft Surface Pro 7
Microsoft Surface Pro (5th Generation)
Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Microsoft Surface Go
Microsoft Surface Go 3