A very affordable Android tablet that does not take up much space.
| NeuTab N9 Pro | |
| Brand | NeuTab |
| OS | Android |
| OS Details | Android 4.2 Jelly Bean or newer - Details |
| Screen | 9 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
800 x 480
(Ratio: 1.67)
|
| Storage | 8 GB |
| Ram | 0.5 GB |
| CPU | 1.5 GHz Quad-core ARMv7 Processor |
| Weight |
14.08 ounces
(399 grams)
|
| SD-Card | Up to 32 GB |
| Rear Camera | 2 MP |
| Front Camera | 2 MP |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | 8h - Details |
| Release Date | ? |
Samsung Galaxy Tab E Lite
Lenovo TAB 10 X103F
Amazon Fire 7 Kids (12th Generation)
Samsung Galaxy Tab A
Samsung Galaxy Tab 4