A mid-priced Windows tablet that is super easy to carry around.
| ASUS Transformer Book | |
| Brand | Asus |
| OS | Windows |
| OS Details | Windows 8.1 or newer - Details |
| Screen | 10.1 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1366 x 768
(Ratio: 1.78)
|
| Storage | 64 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel atom 1.46 GHz |
| Weight |
19.2 ounces
(544 grams)
|
| SD-Card | Up to 64 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | 1.2 MP |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | 11h - Details |
| Release Date | ? |
Lenovo Tab 10
Lenovo Tab E10
Samsung Galaxy Tab 4
Pritom Tronpad M10
Lenovo Yoga Book