A mid-priced Windows tablet that is super easy to carry around.
| PIPO W3F | |
| Brand | Other |
| OS | Windows |
| OS Details | Windows 8.1 or newer - Details |
| Screen | 10.1 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1920 x 1200
(Ratio: 1.6)
|
| Storage | 32 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Z3735F Quad Core Max 1.8GHz |
| Weight |
? ounces
(? grams)
|
| SD-Card | ? |
| Rear Camera | 5 MP |
| Front Camera | 2 MP |
| Battery | 7800 mAh |
| Battery Life | ?h - Details |
| Release Date | ? |
Lenovo Tab M8 (4th Generation)
Lenovo Tab 10
Samsung Galaxy Tab A8
Lenovo Tab E10
Samsung Galaxy Tab A