An affordable Android tablet that easily fits in every handbag.
| Polaroid A7XKB | |
| Brand | Polaroid |
| OS | Android |
| OS Details | Android 4.4 KitKat or newer - Details |
| Screen | 7 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
? x ?
(Ratio: ?)
|
| Storage | 8 GB |
| Ram | 0.5 GB |
| CPU | 1 GHz Apple A4 |
| Weight |
? ounces
(? grams)
|
| SD-Card | ? |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | ?h - Details |
| Release Date | ? |
Samsung Galaxy Tab E Lite
Samsung Galaxy Tab A
Amazon Fire 7 Kids (12th Generation)
Apple iPad mini 4
Lenovo Tab M8 (2nd Generation)