A mid-priced Windows tablet that is super easy to carry around.
| Lenovo Miix 310 | |
| Brand | Lenovo |
| OS | Windows |
| OS Details | Windows 10 or newer - Details |
| Screen | 10.1 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1280 x 800
(Ratio: 1.6)
|
| Storage | 64 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Atom X5 Z8350, 1.44 GHz Quad-Core |
| Weight |
20.46 ounces
(580 grams)
|
| SD-Card | Up to 64 GB |
| Rear Camera | 5 MP |
| Front Camera | 2 MP |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | 10h - Details |
| Release Date | ? |
Lenovo Tab 10
Lenovo Tab E10
Lenovo TAB 10 X103F
Lenovo Yoga Book
Pritom Tronpad M10