An affordable Android tablet that does not take up much space.
| Uniscom MZ63-32 | |
| Brand | Uniscom |
| OS | Android |
| OS Details | Android 4.4 or newer - Details |
| Screen | 9.7 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1280 x 800
(Ratio: 1.6)
|
| Storage | 32 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | 1.3 GHz Quad-Core |
| Weight |
? ounces
(? grams)
|
| SD-Card | ? |
| Rear Camera | 5 MP |
| Front Camera | 2 MP |
| Battery | ? mAh |
| Battery Life | ?h - Details |
| Release Date | ? |
Lenovo Tab M8 (2nd Generation)
Amazon Fire HD 8 Plus (12th Generation)
Samsung Galaxy Tab A (2019)
Lenovo Tab M9
Coopers CP80