A mid-priced Windows tablet with a huge display.
| iRULU SpiritBook S1 | |
| Brand | iRULU |
| OS | Windows |
| OS Details | Windows 10 or newer - Details |
| Screen | 14.1 inches |
| Brightness | ? nits |
| Pixels |
1366 x 768
(Ratio: 1.78)
|
| Storage | 32 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Atom, 1.33 GHz Quad-Core |
| Weight |
3.3 ounces
(94 grams)
|
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | 2 MP |
| Front Camera | ? |
| Battery | 10000 mAh |
| Battery Life | 6.5h - Details |
| Release Date | ? |
Lenovo Tab E10
Lenovo Tab 10
Baken D10A
Coopers CP80
Pritom Tronpad M10