A premium Samsung laptop that does not take up much space.
| Samsung NP900X3L-K06US | |
| Brand | Samsung |
| Screen | 13.3 inches |
| Screen Surface | Matte |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1920 x 1080 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 256 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 256 GB |
| Ram | 8 GB |
| CPU | Intel Core i5-6200U 2.3 GHz (6th gen Skylake Dual-Core with Hyper-Threading) |
| GPU | Intel HD 520 |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
2.8 pounds
(1270 grams)
|
| Release Date | ? |
Lenovo IdeaPad 720S
Asus ZenBook UX331UA
Lenovo ThinkPad T15 (1st Generation)
Acer Switft 3 SF314-59
HP EliteBook 745 G5
The Samsung NP900X3L-K06US is on the following charts:
Laptops Laptops with Matte Screens Best Laptops for less than 1000 Dollar