An affordable Asus laptop .
| Asus E410 | |
| Brand | Asus |
| Screen | 14 inches |
| Screen Surface | Matte |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1366 x 768 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | 200 cd/m2 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Storage | 64 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 0 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Intel Celeron N4020 1.1 GHz (8th gen Gemini Lake Dual-Core) |
| GPU | Intel UHD 600 |
| Operating System | Windows 11 |
| Weight |
2.87 pounds
(1302 grams)
|
| Release Date | ? |
Asus VivoBook Go 12 L210MA-DS02
Asus Chromebook CM14
Samsung Chromebook 3
Asus L406MA
HP Chromebook 14
The Asus E410 is on the following charts:
Laptops Laptops with Matte Screens Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar