A very affordable Asus laptop that easily fits in every handbag.
| Asus VivoBook E200HA-US01-GD | |
| Brand | Asus |
| Screen | 11.6 inches |
| Screen Surface | Glossy |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1366 x 768 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 32 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 32 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Atom x5-Z8300 1.44 GHz (Cherry Trail Quad-Core) |
| GPU | Intel HD |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
2.16 pounds
(980 grams)
|
| Release Date | ? |
Asus VivoBook E203MA
Lenovo IdeaPad 100S
Asus Chromebook CX1100
Acer Chromebook C732
HP Chromebook 11a-na0021nr
The Asus VivoBook E200HA-US01-GD is on the following charts:
Laptops Best Laptops for less than 200 Dollar Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar