A very affordable Dell laptop .
| Dell Latitude D620 | |
| Brand | Dell |
| Screen | 14.1 inches |
| Screen Surface | Matte |
| Touchscreen | No |
| Pixels | 1280 x 800 |
| Display Technology | ? |
| Brightness | ? cd/m2 |
| Refresh Rate | ? Hz |
| Storage | 120 GB(All HDs and SSDs combined) |
| Solid State Drive | 120 GB |
| Ram | 2 GB |
| CPU | Intel Core Duo T2300E 1.66GHz (Yonah Dual-Core) |
| GPU | Intel HD 3000 |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight |
6 pounds
(2722 grams)
|
| Release Date | ? |
The Dell Latitude D620 is on the following charts:
Laptops Laptops with Matte Screens Best Laptops for less than 500 Dollar Best Laptops for less than 1000 Dollar Dell Laptop Comparison
Lenovo IdeaPad 3
HP 15-dy1024wm
HP 15-dw0083wm
Lenovo ThinkPad T430
Apple MacBook Air 2013