A mid-priced smartphone that fits in every pocket.
This is a variation of Apple iPhone 7 Plus, 32GB, Black - For GSM (Renewed)
| Apple iPhone 7 Plus | |
| Screen | 5.5 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 3 GB |
| CPU | Apple A10 Fusion, 2.23 GHz Quad-Core |
| Weight |
6.63 ounces
(188 grams)
|
| Dual-Sim | No |
| SD-Card | No |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 2900 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | iOS (Last OS info: iOS 10) |
| Release Date | ? |
Google Pixel 3a
Google Pixel 3
Motorola Moto X4
Google Pixel 3 XL
Google Pixel 2 XL