A mid-priced smartphone that fits in every pocket. It has slots for two SIM cards. That means you can have two numbers with this phone.
This is a variation of ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) Dual SIM Factory Unlocked 4GB / 32GB 5.5-inch 4G LTE - International Version No Warranty - Gold
| Asus ZenFone 2 | |
| Screen | 5.5 inches |
| Pixels | 1080 x 1920 |
| Storage | 32 GB |
| Ram | 4 GB |
| CPU | Intel Atom Z3580, 2.3GHz Quad-Core |
| Weight |
6 ounces
(170 grams)
|
| Dual-Sim | Yes |
| SD-Card | Up to 128 GB |
| Rear Camera | ? |
| Front Camera | ? |
| Battery | 3000 mah |
| Removable Battery | No |
| Fingerprint Sensor | ? |
| Display Cutout | ? |
| OS | Android (Last OS info: Android 6.0) |
| Release Date | ? |
Apple iPhone 11 Pro
Apple iPhone XS
Honor View 10
Apple iPhone 11
Samsung Galaxy A13